GTA 3 Görevleri

GTA 3 Görevleri

GTA 3 görevleri makalemiz ile oyundaki tüm görevleri sorunsuz ve hızlı bir şekilde yapabileceksiniz. GTA 3 görevleri için aşağıdaki listeyi inceleyin.

Luigi Görevleri:

Luigi 1 – Luigi’s girls

Yoldan her hangi bir arabayı çalıp ederek haritadaki noktaya gidin. Hastane ile polis binasının yanında bulunan Misty’yi alıp ve geri dönün. Mavi noktanın üzerinde gidin ve görevi tamamlayın.

Luigi 2 – Don’t spank bitch up

İlk önce bir beyzbol sopası alın (hemen Luigi’nin yerinin karşısındaki yoldan). Ya da almayın; yumrukla da halledebilirsiniz. Yoldan geçen bir arabayı gasp edip Portland Docks’a doğru ilerleyin. Gelince arabadan inip adamın üzerine doğru ilerleyin. Adam da size doğru gelecek. Suratının ortasına geçirin bir tane. Yere düşünce de tekmeleyin ya da sopa ile vurun, ölsün. Yandaki arabasını alın (Stallion) ve Luigi’nin garajına gidin; görev tamam.

Luigi 3 – Drive Misty for me

Basitçe, derhal yoldan geçen bir arabaya el koyup, haritadaki noktaya gelip mavi dairenin üzerine gelip kornaya basın. Misty arabaya binince haritadaki yere doğru ilerleyin; polis binasının aşağısı. Görev tamam.

Luigi 4 – Pump action pimp

Ammunation’dan bir tüfek alıverin. Haritadaki noktaya doğru ilerleyin. Arabayı görünce, arabanızla çarpın; ta ki adamlar arabadan ininceye kadar. İndiklerinde siz de inin ve tüfekle öldürün. Görev tamam.

Luigi 5 – the fuzz ball

Luigi amca bizden hatunları toplamamızı istiyor burada. Hızlı bir araba alıp (Sentinel gibi) teker teker taşımak da olabilir; bir otobüs alıp hepsini birden taşımak da olabilir ya da taksi alıp (yeni model olanı) 3 tanesini aynı anda taşımak da olabilir. Seçimiizi yaptıktan sonra işe başlayabilirsiniz. Haritadaki pembe noktalara doğru ilerleyip hatunların önünde durmanız yeterli. Hepsini taşıyınca görev tamamlanacak.


Joey Görevleri:

Joey 1 – Mike lips last lunch

Görevde patlatılacak araba Bistro’nun köşesinde duruyor. Joey’den çıkınca gasp ettiğiniz arabayla Bistro’ya doğru ilerleyin. Köşede arabayı göreceksiniz; alın ve 8-ball’a götürün. Garajdan çıktıktan sonra bombayı erkenden patlatmamak için arabayı dikkatli sürün Haritayı takip edip mavi daire içine gelip arabayı park edin, bombayı aktif edip topuklayın. Bom ve görev tamam.

Joey 2 – Farewell chunky lee chong

Chunky Lee Chong, haritada görüldüğü üzere Chinatown’ın dar yollarından birinde duruyor. Çıkışlarda da kaçması için arabalar beklemekte. Çok hızlı davranıp bir yerden girerek adamı ezebilirsiniz. Ama geç kalırsanız kovalamaca olacaktır. Triad’lar da sizi kovalarlar. Kovalamacadan galip ayrılmak için derhal Chunky’nin arabasına yönelin ve sağlı sollu darbelerle patlatın; görev tamam.

Joey 3 – Van heist

Para yüklü arabayı çalıp Joey’in istediği yere götüreceğiz. Araç zırhlı olduğu için sizin de sağlam bir araca ihtiyacınız var. Şöyle güzelinden bir römorksuz kamyon (Linerunner) işi görecektir. Ancak otobüs de olabilir zira o da gayet sağlam bir araç; ancak otobüsten inmesi zaman alıyor, o yüzden kamyon en iyisi. Aracı takip edin ve düz bir yola girince arayı açmasını sağlayın; yeterince açıldıktan sonra son sürat arkadan vurun. Derhal 3 yıldız yanacak, ama polislerin darbesi koca kamyona yetmeyecek elbette. O yüzden siz para aracını takip etmeye ve vurmaya devam edin. Araçtaki adamlar inmeye yeltenecekler; bunu anladığınız anda siz de durun ve hemen para aracına binin. Daha sonra haritayı takip ederek araca pek hasar vermeden geri getirin. Görev tamam.

Joey 4 – Cipriani’s chauffeur

Cipriani’yi bir yerlere götürerek adamın iş meselelerini halletmesini bekleyeceğiz. Görevin adından da anlaşılacağı gibi burada tamamen şöförlük yeteneklerimizi konuşturacağız. Cipriani’yi aldıktan sonra haritadaki ilk istediği yere yönelin ve mavi nokta üzerinde durun. Cipri inecek ve iş görüşmesini yapacak. Ama o da ne? Bu bir tuzak! Derhal kovalamaca başlayacak. Siz de hemen Cipriani’nin evine yönelecek ve onu bırakacaksınız ve görev tamam.

Joey 5 – Dead skunk in da trunk

En zevkli bölümlerden birisi. Arabayı aldıktan sonra şehrin ücra köşesinde bulunan hurdacıya götürüp arabanın parçalanmasını izleyeceğiz. Ama tabi ki yalnız değiliz. Fiorelli biraderler de bizimle birlikte paylaşmak istiyorlar bu zevki ve biz arabaya biner binmez takılıyorlar peşimize. Sıkı bir kovalamaca yapıp onlara dalaşmadan derhal hurdacıya gidebilmeniz mümkün. Bunun için önce bir tur gideceğiniz yolları hesaplayarak geri gelin ve öyle arabayı alın. Ani hareketlerle onları alt edebilirsiniz. Ama yapamazsanız, arabaya binmeden önce başka bir arabayla (mesela Linerunner) ikisini de patlatabilirsiniz. Bence kovalamaca modunda oynayın, çünkü çok zevkli. Hurdacıya gelince, arabayı mavi kare içine bırakın ve arabadan inin. Geri çekilip bu zevki Fiorelli biraderler ile paylaşın; görev tamam.

Joey 6 – The getaway

Banka soyup geri geleceğiz. Ufak bir arabayla bu iş olmaz çünkü takım 3-4 kişi. O yüzden geniş, hızlı ve sağlam bir araba bulmalıyız. Bu modellemeye de Patriot uyuyor. Patriot’ı alınca, eleamnları toplamak için haritayı takip ederek binanın önünde durun ve kornaya basın. Ara demoyla elemanlar arabaya binecekler. Bankaya yönelin. Önünde durun ve elemanların işi yapmalarını bekleyin. Alarm çalmaya başlayınca adamlar arabaya binecekler ve kovalamaca başlayacak. Yolu biliyorsanız hemen Pay’n Spray’e yönelin. Arabayı boyatınca polisler bulamayacaklar sizi. Yavaş yavaş bitirebilirsiniz görevi.


Toni Görevleri:

Toni 1 – Taking out the laundry

Toni abinin sevişemediği elemanların arabalarını patlatacağız. Sıkı bir arabayla bu işi yapabilrisiniz. Çünkü bu vanlar dokununca sapıtıyorlar. İki üç defa vurunca yan dönmeleri muhtemel. Vanları patlatınca görev tamam.

Toni 2 – The pickup

Arabanın zor gireceği kadar bir dar yol var. Oradaki bir çantayı almamız gerekiyor. Haritayı takip ederek oraya kadar gelin. Arabayı çöantanın sağına park edin (arabanın önü çıkışa baksın) inin ve hemen binin (inince çantayı otomatikman alacaksınız) sonra gelen adamların kemik seslerini dinleyerek balık arabasından kurtulun, istenilen yere yönelin ve görev tamam.

Toni 3 – Salvatore called a meeting

Zevkli kovalamaca bölümlerinden birisi de bu. Limo ile kovalamaca oynayacağız. Joey’i aldıktan sonra Luigi amcayı alalım. En sona Toni kalsın. Toni’yi almaya gittiğinizde etraftaki balıkçıları göreceksiniz. Toni arabaya biner binmez balıkçılar peşinize takılacaklar. Derhal fırlayıp hız kazanın. El freni ve çabuk hareketlerle birisini devirebilirsiniz. Devirmeseniz bile arayıa çabilirsiniz. Bunun için öndeki araçların sağından solundan geçin sürekli. Salvatore’un evine yaklaşınca, iki balıkçının yolu tıkadığını göreceksiniz. Hiç gaz kesmeden tam ortalarına dalın. İki balık arabası da kenara savrulacak ve sizin de hızınız kesilecek. Hiç durmadan sol ve sağ yaparak garaja yönelin; garaja girince görev tamam.

Toni 4 – Triads and tribulations

3 tane Triad liderini öldürmeliyiz. İkisi açıkta, birisi balıkçıların karargahında. Balıkçıyı en sona bırakıp ilk ikisinden başlayalım. En yakındaki Chinatown’da. Yaklaşınca arabadan inin ve yanınızdaki iki elemanla birlikte adama doğru koşun. Yanınızdakiler ateş etmeye başlayacaklar. Adamı öldürünce tekrar arabaya binin ve sıradakine yönelin. Diğeri metro girişinde durmakta. Arabadan inmeye gerek yok. Üstünden geçin, yeter. Geldik sonuncuya. Bunun için önce Triad Fish Van bulmalısınız. Birisini ele geçirince, haritanın yönlendireceği gibi balık işleme fabrikasına ilerleyin. kapının önüne gelince, kapı açılmaya başlayacak. Fabrikanın arkasında sizi beklemekte Triad lideri; yanında da iki tane eleman var. Elinizdeki (ammunation’dan aldığınız) herhangi bir silahla saydırın üzerlerine. Adam ölünce görev tamamdır.

Toni 5 – Blow fish

Bir önceki bölümde liderlerini öldürdüğümüz balıkçıların fabrikasını patlatacağız. Ama içeri girebilen iki tür araç var. Birincisi kendi balık arabaları, diğeri de çöp kamyonu; burada çöp kamyonunu kullanacağız. Yoldan geçen bir çöp kamyonunu durdurun, doğruca 8-ball’a yönelin. İçeri girip kamyonu bomba ile donatın. Daha sonra, bir önceki görevdeki fabrikaya kadar tüm trafik kurallarına uyarak ilerleyin. Kapıdan girince fabrikanın soluna dönüp iki beyaz galon tiplemesinin arasındaki mavi noktaya park edin. Bombayı aktif edip derhal çıkın ve yanda bulunan bir Triad Van’a atlayıp toz olun. Ara video ile birlkite görev tamamdır.


Salvatore Görevleri:

Salvatore 1 – Chaperone

Büyük patron Salvatore, güzel hatun Maria’yı gezdirmemizi istiyor. Maria arabaya binince haritadaki ilk noktaya ilerleyin. Sahil şeridinde bir adamla konuşmak için durduruyor Maria. Oradan sonra Maria’nın istediği ikinci yere doğru ilerliyoruz. Maria inerken beklememizi söyleyecek. Arabanın burnunu geldiğiniz yere doğru çevirin. Birden polis sirenleri duyulacak ve ortalık karışacak. Maria’nın çıkmasını bekleyin ve gelince gaza basın. Şanslıysanız polisler oradaki kalabalık arasında kalacaklar. Önce sağa sonra sola dönüp dümdüz ilerleyin. İşaretli yere gelince Maria’yı indirin ve görev tamam.

Salvatore 2 – Cutting the grass

Burada birçok arkadaş takılıyor. Geneli de adamı görür görmez öldürüyor ya da arabaya binince arabasına vuruyor. Oysa ki arabayı çaktırmadna takip etmeliyiz. Amacımız ise gammazlık yapan bu elemanın yerini belirlemek ve belirledikten sonra da temizlemek. Haritadaki noktaya doğru ilerleyin. Adamın çıkacağı yer belli. Hemen kapının önünde ise bir taksi durmakta. O taksiyi rahatça takip edebileceğiniz ama çok yaklaşmayacağınız ve aynı zamanda da gözden kaybetmeyeceğiniz bir mesafede bekleyin. Taksi hareket edince siz de bir süre bekleyip hareket edin ve geriden takipinizi sürdürün. Takip sona erince adam taksiden inecek. Bu noktada mesafeyi iyi ayarlayabilmeniz önemli. Ya adam iner inmez arabayla üzerinden geçeceksiniz; ya da daha önce ele geçirdiğiniz bir silahla adam indiğinde üzerine ateş edeceksiniz. Adamı öldürünce görev tamamlanacak.

Salvatore 3 – Bomb da base

Bu da çok zevkli bir bölüm. Burada gemiyi patlatacağız. Bunun için önce 8-ball’a gideceğiz ve elemanın parasını ödeyeceğiz. Bize vereceği sniper rifleı alıp, 8-ball’u da arabaya bindirince limana doğru ilerleyeceğiz. Liana gelince; gemiyi görecek bir noktada arabayı durdurun. 8-ball bize yapacaklarımızı anlatacak. Biz ilk defa tetiğe bastığımız anda 8-ball gemiye doğru koşmaya başlayacak. O yüzden çok iyi nişan almalıyız. Bundan önce geminin karşısındaki binanın hemen önğnde bir merdiven var; çatıya çıkıyor. Onu kullanarak çatıya çıkın. Çatıdan tüm alana etki etmek mümkün oluyor. Sniper rifle’ın zoomunu açın ve tuşa basılı tutun. Geminin girişindeki iki adamdan birisini seçip ilk ateşi edin. 8-ball koşmaya başlayacak. Derhal yanındaki adamı da vurun; peşine girişe en yakın olanı. Böyle böyle hepsini vurun. 8-ball gemiye girecek ve bir süre sonra çıkacak. Ara demo ve bom! Görev tamam.Bir başka şekil de şöyle olabilir (mesaj odalarında bu yoldan bahsediliyordu). Girişteki ilk iki adamı vurduktan sonra elinizdeki Uzi ile dalın aralarına ve tarayın hepsini. Ya da etrafta bulunan kırmızı varilleri patlatın ve adamların ölmesini izleyin

Salvatore 4 – Last request

Salvatore amca (amca dedik bağrımıza bastık; o bize ne yapıyor), yaptığı bir işi temizlememizi istiyor. İş de, dar yol içinde bir arada bulunan bir Cheetah’ı getirmek. Benim gibi ilk olarak, arabaya yaklaşınca sol üstte gelen çağrı mesajını dikkate almazsanız, Cheetah’ya binince patlarsınız Çağrı cihazında Maria, bunun bir tuzak olduğunu ve belirttiği adrese gelmemizi istiyor (dar bir tünelden geçip iskeleye inmeliyiz). Oraya yönelin ve tünelden geçince iki hatun bizi bekliyorlar. Ara demo bitince, Staunton Island’a doğru güzel bir tekne yolculuğuna başlıyoruz.


Asuka Görevleri:

Asuka 1 – Sayonara Salvatore

İlk adadaki 8 Ball görevinde aldığınız sniper duruyorsa, Luigi’nin yerine giden yola park edin. Sniper’ı elinize alın ve Luiginin yerinin girişini görebileceğiniz şekilde zoom yaparak bekleyin. Biraz bekledikten sonra siyahlı arkadaşlar ortamdan çıkmaya başlayacaklar, aralarından da mavi işaretli salvo’muz çıkacak ve sizde zoomlu sniperınızla ateş edeceksiniz, bitecek. Ya da ilk adadaki görevlerin birinde triad’lar, limuzinle toniyi, luigiyi falan Salvatore’un oraya ulaştırmamız için Salvatore’un oraya girişi kamyonlarla kapatmıştı. Benzerini yapabilirsiniz. Arabalar durunca salvo inecektir arabasından ve rahatlıkla vurabileceğiniz pozisyonu da verecektir. Patlatabilirsiniz de arabayı (ammunation’dan grenade satın alabilirsiniz)..

Asuka 2 – Under Surveillance

Yine sniper kullanabilirsiniz, İlk grup evin yakınındaki parktaki salak adacığın üstünde, mavi işaretleri de kafalarının üstünde. Sniper’la avlamak kolay olacaktır. İkinci grup ise bir van’ın içinde. Radardan yerini görüp rahatlıkla patlatabilirsiniz. Son grup’sa kenji’nin casinosunun arkasındaki binada rahat avlayasınız diye dizilip bekleşiyorlar. Biraz yürüyüp casionun en üstüne çıkın, ordaki helikopter’e kanmayın. Düşman ateş ediyor genellikle. Bu yüzden yaklaşmadan teker teker indirin hepsini. Roket Launcher’la da işi halledebiirsiniz – silah hilesini kullanırsanız.

Asuka 3 – Paparazzi Purge

Bu görev, oyunda verilen ilk bot görevi. Bir roket launcher bulmanızı ve asuka’nın oradan, hiçbir bota binmeden ateş etmenizi tavsiye ediyorum. Ancak farklı şekillerde de yapılabilir, şöyle ki; Asukanın oradan değil de, hedefinizin yakınlarında bir liman arayın. Orda bir polis botu var o limanda ve hedefiniz de daha yakın. O bota binin ve arkadaşa yaklaşın, yaklaşınca da sniper’la direk onu vurabilir yada gene rocket launcher’la patlatabilirsiniz.

Asuka 4 – Payday For Ray

Hızlı bir arabaya ihtiyacınız var. Torrington’daki telefona ulaşın, sonra da birkaç “get to the phone..” diyen telefonların dediklerini yapın. Daha da diyecek bir şey yok gibi.

Asuka 5 – Two Faced Taner

Sağlam ve büyük bir araba alarak mavi işaretli yere park edin. Taner kaçmaya başlayınca onu siz de takip edin, suya yaklaştığında da aracınızla çarparak onu suya atın, bitsin. Ya da rocket launcher edinin bir tane. Kaçmaya başlayınca da ateş edin ki gebersin de görev bitsin.


Kenji Görevleri:

Kenji 1 – Kanbu Bustout

Bir adet polis arabasına ihtiyacınız var, wanted level’ı arttırmadan, temiz bir polis arabası elde etmek için yakalandığınızda getirildiğiniz polis merkezindeki park halinde olan bir polis arabasını alın. Ya da bir polis arabasına arkadan çarpın ve durun. Polis arabadan inecek ve sizi tutuklamak için arabanıza yönelecek. O sırada üzerine sürün. İnip arabasına binin ve bir şekilde tek yıldızınızın sönmesini bekleyin. Radara bakarak 8 ball’a gidip arabaya bombayı taktırın. Sonra mavi işaretli yerde bombayı aktif hale getirip yakınlardaki enforcer’a (büyük polis otobüsü – swat aracı) atlayın. Patlama olunca da gidip yakuza moruğunu alın, istenen yerde bırakın. Burada wanted levelınız 3′e yükselecektir. Polisler işi fazla sulandırırlarsa hile yapılabilir.

Kenji 2 – Grand Theft Auto

Bu görevde çalmanız gerek üç aracı filmde görüyoruz. İlk olarak casionun en yakınında olandan başlayın. Daha sonra pay n spray’ın ordaki çok katlı garaja bırakın, arabaları çok yamultursanız pay n spray’de tamir ettirebilirsiniz.

Kenji 3 – Deal Steal

Bir yardie lobo alın (önceki görevdeki garajın orda rahatça bulunabiliyorlar), arabaya binince de arkadaşı arabaya alıp, hastaneye doğru yollanın, Yakuzalar arabadan inip onu öldürecekler, sorun değil. Şimdi de iki Colombian Cruiser’ı patlatıp, çantayı kapıp casionun otoparkındaki mavi işarete gelin. Görev bitsin.

Kenji 4 – Shima

Koruma paralarının oldukları çantaların ilkini sorunsuzca alabilirsiniz. İkincisininse başında bir zenci Diablo bekliyor, ezmek kolay. Üçüncüsüne geldiğinizde ise paranın çalındığı öğreniyorsunuz fırça yiyerek ve hemen ilk adaya gidiyorsunuz. Diablolar ilk adada Luiginin dört tane kız bırakmamızı istediği parkta -yanılmıyorsam- çantayı ortalarına almış bir şekilde bekleşiyorlar, sniperi çekip indirin hepsini ve kapın çantayı. Şimdi de gene ikinci adamıza dönüp casinoya bırakalım paraları, bitsin.

Kenji 5 – Smack Down

Kenji’nin salakça konuşmasının ardından gerçekten hızlı olmamız gereken bir görevle karşı karşıyayız. En az 8 tane Jamaikalıyı öldürmemiz gerekiyor ve zamanlayıcı da var. Bir de bunların mallarını satıp ortadan kaybolmaları gibi bir durum var; dolayısıyla hızlı olmalı, malları satamadan onları bitirmeliyiz. Hızlı bir araba alın ve ezin onları, hep aynı yerde çıkıyorlar. Bu nedenle, yapabilirseniz önce yakınlardaki öldürüp gereksiz üçgen, çember gibi şekiller çizmeyin. Sinir bozucu olabiliyor.


Ray Görevleri:

Ray 1 – Silence The Sneak

Adamı öldürmeniz gerekiyor. Uzun bir arabayla yolunu kapatıp bombalayabilirsiniz. Ya da rocket launcher’ı elinize alarak işini bitirebilirsiniz, hayal gücünüze kalmış.

Ray 2 – Arms Shortage

Zırh ve canınızı maximize ederseniz işiniz daha da kolaylaşır. Her neyse, adamımız askeri üstte bizi bekliyor ve elinde de M16 var. Sizin de elinizde en az bir sniper olmalı, bununla birlikte bulunduğunuz yerdeki bir container’ın üstünde molotof kokteyli ve rocket launcher var, alırsanız ne ala. Bir süre sonra cartel arabaları gelip iniyorlar ve 2-3 taraftan geliyorlar size doğru. Yapmanız gereken tek şey onları öldürmek ve canlı kalmak. Arkadaşınızın tek kolu olması yavasş davranmasına neden oluyor, çok da güvenmeyin ona yani. Görevi bitirdikten oyun boyunca sonra arkanızdaki yerden parasıyla çeşitli silahları satın alabiliyorsunuz.

Ray 3 – Evidence Dash

Bir arabaya çarparak içinden düşenleri toplamamız isteniyor, ne güzel. İlgili araca her çarptığınızda aracın içinden Donald’a ait olan resimlerin olduğu paketler düşmekte, düşen paketleri hemen toplamanız gerekmiyor ve zaten radarda da yerleri gösteriliyor. Bunu bütün paketler toplanıncaya kadar yapın, sonra aracı patlatın. Ya da en başta aracı patlatın. Hileyle de araba görüş alanınızdayken blow all cars hilesi kullanılarak da yapılabilir bu görev.

Ray 4 – Gone Fishing

Farklı farklı şekillerle de güzelce yapılabilir bu görev. Ben bir ikisini anlatayım: Bot’a binip ray’in aracına kumsal tarafından yaklaşın ve kumsaldan da çok uzaklaşmayın, cutscene bitince de rocket launcher’ı çıkarıp ateş edin, patlatamazsanız ve o da kumsala doğru gitmeye başlarsa kumsala dönüp sniper’ınızı çıkarın ve bottan çıkmasını bekleyin, çıkınca da vurun. Ya da en başta cutscene’den sonra direk kumsala gidin, oradan rocket launcherla patlatmaya çalışın. Rocket launcher cephanesi sorun çıkarırsa silah hilesini kullanabilirsiniz.

Ray 5 – Plaster Blaster

Az önceki görevde öldürdüğümüz herif, demek ki hastanede dirilmiş. Bir araç alarak işaretli ambulans’a çarparak damage verin ve içinden çıkan cesedin üzerine ak47, rocket launcher yada m16 ile ateş edin, ciddi ciddi geberecektir (granade’ler de çalışıyor-muş). Cesedi düşürmek için ambulans’a çarparak damage vermeniz gerek. Rocket atınca decoy mavrası yapabiliyor çünkü.


Donald Görevleri:

Donald 1 – Liberator

Donald amcanın (hehe) değerli bir dostunu Kolombiya’lılardan kurtarmamız gerekiyor. Kurtaracağımız yere girebilmek içinse cartel cruiser, yani bir tane CC alacağız. Dalarsanız sizin de anlayacağınız gibi içerdeki Kolombiya’lılar iyi silahlanmış durumdalar. Bu yüzden mekana açılan kapıdan içeri girmeden önce sniper’la görünen kısımlarda temizlik yapmak akıllıca olur. Daha sonra içeri girin, arabanızı patlatmamak için özel bir çaba harcamanız gereksiz, çok sayıda var çünkü garajlarda. Ortalıktaki Kolombiyalıları temizledikten sonra garajlara gelecek sıra. Bu garajların birinde aradığımız adam ve yanında da bir Kolombiyalı var. Diğerlerinde ise ikişer Kolombiyalı bizi beliyor. Donald’ın amcasını bulana kadar içerdekileri öldüre öldüre diğer garajlara geçelim. Amcayı bulduğumuz yerdeki Kolombiyalıyı da dikkatle indirelim. Sonra amcayı arabaya atlatıp donald’ın yerine bırakıyoruz, bitiyor.

Donald 2 – Waka Gashira Wipeout

Zeki adam bu Donald. Bir tane cartel arabası kapıp çok katlı garaja gidin (arabanız damage’sız olursa mükemmel olur. Bu yüzden garajın hemen arkasındaki paynspray’e uğramakta faide var.) en üst katta kenji ve etrafındaki adamlar bekleşiyor olacaklar. Adamların ellerinde iyi silahlar var. Bu yüzden çok hızlı olmanız gerekiyor. Kenjinin yakınında olduğu araçlara kenjiyi ezmelerini sağlayacak şekilde çarpabilirsiniz ve ordaki uçmak için hazırlanmış yerden uçup, mekanı terk edebilirsiniz. Fakat canınız sıkılırsa 5-6 denemeden sonra, hileye başvurabilirsiniz: cornerslikemad. Bu hileyle arabanız köşeleri çok keskin dönebilir ve shift’e basarak da bayağı zıplayabilir ve bize gerekli olan özellik’se zıplaması. Kenjin tam hizasındayken zıplayın, üstünden geçerken kenji ölecektir. Yere değince de tekrar zıplayın, dışarıdasınız.

Donald 3 – A Drop In The Ocean

Asuka’nın oradaki limandan bir bota binin, paketleri toplayın, geri dönün limanlara, polis can sıkıcı olursa paynspray’e uğrayın, donald’a gidin, bitsin. Bu adanın görevleri burada bitiyor.


Donald Görevleri:

Donald 1 – Grand Theft Aero

Bu görevi yapmak için kurşun geçirmez bir araç mükemmel olur. Ray’in bu bölümdeki tek görevi olan marked man’ini yaparak Patriot’u, yada daha önce Ray’in görevinde gittiğimiz askeri üstteki Barracks Ol’u alarak buna sahip olabiliriz. Son adadaki havalimanına gidip işaretli yere varalım. Orada Kolombiyalılar bizi bekliyorlar, temizleyelim onları. Daha sonra Dodo’ya binelim, o zaman paketlerin orada olmadığını anlayacağız. Dodo’dan çıkıp, van’a ya da kurşun geçirmez aracımıza atlayıp ikinci adaya dönelim. İşaretli yere gelip kolombiyayıları temizleyelim. Ağır silahlılar, dikkatli olmakta yarar var. Hepsi temizlendikten sonra asansöre çıkalım ve izleyelim gene.

Donald 2 – Escort Service

Gıcık bir görev. Ben 2-3 defa uğraştım bunu yapabilmek için. Uzun, sağlam bir araba bulsanız iyi olur securicar’a escort etmek için. Barracks Ol yada polis otobüsü iş görür bunun için.Yola çıktıktan sonra, securicar’a asıl damage’ı Cartel arabalarının çarpmalarının değil, arabanın içindeki ve yoldaki cartel mensuplarının açtığı ateş vermekte. Genellikle securicar, cartel arabasını alt edebiliyor veya içindekilerin çıkıp ateş etmelerine fırsat tanımayabiliyor. Ancak yoldaki mensuplar başa bela oluyor. Ne yapılmalı? Securicar’ı yanından veya hemen arkasından takip edin. Cartel mensuplarının ateşini üstünüze alın böylece damage’ını çok çok azaltırsınız securicar’ın. Yolda cartel cruiserların sizi yoldan çıkarmaya çalışacaklarını da göreceksiniz, siz de onlara yapın aynısı – barracks ol bu iş için biçilmiş kaftan. Ya da 3-4 kere başarısız olduysanız securicar’ı takip etmek yerine elinize M16 yada rocket launcher (M16 tavsiye edilir) alarak securicar’ın üstüne çıkın. Cartelcilerin gelecekleri & duracakları noktaları biliyor olmalısınız. Böylece M16′yla işlerini rahatça bitirebilir ve geri kanal zamanda da pozisyonunuzu korumakla uğraşabilirsiniz. Zaten tünele gelinceye kadar aracın damage’ı yarıdan biraz daha azsa, çoğu zaman görevi başarabiliyorsunuz – size ihtiyacı kalmıyor aracın diğer tünelden sonra. Eğer kafayı yeme arifesinde olduğunuzu hissediyorsanız bir weapon editör edinip oyundaki M16′nın üzerinde değişiklik yapabilirsiniz. Yapmanızı tavsiye ettiğim değişiklik mermi sayısını sıfırlamanızdır M16′nın, çünkü diğer değişiklikler sorun yaratabiliyor. Başarıp başaramadığınızı da kendi M16′nız aracılığıyla anlayabilirsiniz. Bu arada weapons.dat’ın orjinalinin yedeğini almayı da unutmayın.

Donald 3 – Decoy

Güzel bir görev. Önceki görevde Securicar’ı bıraktığımız yerden geri alıp, verilen süre boyunca polislerden korumamız ve patlatmamız gerekiyor. Daha önce peşinize polis taktığınızda polislerin bazı yerlere özellikle gelmediklerini görmüşsünüzdür. Bu yerler bu görevde de kullanılabilir. Ancak, öncelikle Securicar’ın etrafındaki Enforcerlardan ve Polis arabalarından kurtulursak işimiz rahatlar. O halde ortamın etrafında tavaf edip, temizleyelim şunları. Daha sonra, aracı alalım. Bir anda wanted levelınızın şiştiğini göreceksiniz. İşte, burada da “bazı yerler” kullanılabilir. Hava istasyonunun garajına polis pek gelmiyor. Ben oynarken garaja bir adet enforcer gelmişti. Salak salak daireler çizmek suretiyle zamanı doldurmuştum. Aynı şekilde tünel ya da yer altı istasyonları kullanılabilir, zaten ilk başta patlattığımız araçlar hafifleştiriyor zorluğu. Zaman bitince, sağlamsanız, oyun da bitiyor. Unutmadan, arabadan inmeyin!

Donald 4 – Loves Dissapearance

Bu bir görev değil, hayal görüyorsunuz… Beklentilerinizi gözden geçirin. Ray’in Görevleri Marked Man Bir de timer’ımız var bu görevde, yani süreli. Çeşitli şekillerde bitirilebilir bu görev rahatlıkla. Tüneli ya da tren yolunun kullanılmayan tarafını kullanabilirsiniz. Tren yolu daha rahat olacaktır ama biraz da dikkat gerektirecektir, ayrıca da patriota gerek kalmayacaktır. Her neyse, ray’in oraya cheetah inferno ya da banshee, stinger gibi hızlı arabalardan biriyle gidin, BF patriot’u daha hızlı alabilmek için. Sonra da tüneli kullanarak shoreside vale’a -üçüncü ada- gidin, airport’un yerini biliyor olmalısınız zaten Donald Duck’ın görevlerinden, kolay olur. Yukardaki tren yolu yazısına da uyabilirsiniz ve Ray’in görevleri de biter.


Asuka Görevleri:

Asuka 1 – Bait

Hızlı bir araba bulun, cartel salaklarını işaretli yere götürün, arabadan inip sahip olmanız gereken Rocket Launcher’ı kullanarak patlatın… bitsin. Bu kadar kolay yani. Ama sizin getirdiğiniz salakları öldürmeye çalışanları öldürmeyin, fail olur mission. Mesele onların işini bitirmek sonuçta. Hızlı arabayla havaalanı girişindekini peşinize takıp virajı alınca dümdüz ilerleyin ve köprüye gelince sağa dönün. Köprüden ilerleyip barajın etrafına gelince solda bulunan adamı da peşinize takın. İlerden sola dönün (rampa yukarı) ve rampanın bitimindeki arabayı da alıp kumlu yoldan devam edin. Barajın üstünden geçip haritadaki işaretli yere yavaş ilerleyin ki adamlar size yaklaşsın. Girin içeri ve bekleyin bir süre. Onlar gelip size çarpmaya çalışacaklar. O sırada sizin elemanlar birisini haklayacaktır. Siz de peşine arabadan inin ve bu cartelcileri taramaya başlayın. Arabalar patlayınca görev tamam.

Asuka 2 – Espresso-2-go

Hızlı bir araba alın. Onları patlatmadan önce hepsinin haritadaki yerlerini ortaya çıkartmalısınız. Dolayısıyla onları patlatmadığınız sürece timer başlamayacağından, rahat olun. Şu an bulunduğunuz 2.adada gezinin, mavi mavi işaretler belirecektir haritada. Bu adada toplam 7 tane olması lazım. Haritanızdaki işaretçileri sayın, 6 olunca da ilk adaya geçin. Bu adada ise 2 tane var. Portland Dock’un karşısında ve Salvatorun malikanesinin yolunun karşısındaki taksi istasyonunun orada. Shoreside’da ise hemen köprünün havayolu tarafında, meydanda bir tane var. Onu da gördükten sonra çarpın ve zamanlayıcı başlasın. Gerisi de oldukça kolay: haritanızda olan yerlere çarpa çarpa 9 sayısına ulaşın, bitsin. Bu arada zamanlayıcı sorun çıkarırsa darknezz’ın traineriyla oyunun gerçek zamanını ve hilelerle de görev zamanlayıcısı durdurabilirsiniz.

Asuka 3 – S.A.M

Hızlı bir araba alıp bot’a ulaşın (diğer limanların yerlerini biliyorsanız onlara da gidebilirsiniz bot almak için – speeder var diğerlerinde). Noktaya gelince sniperla cartelcileri indirin teker teker. Sonra vaktiniz varsa karaya çıkın geldiğiniz yöne doğru bakarak rocket launcher’ınızı hazır tutun. İnişe geçtiğinde de bombalamaya başlayın, patlayacak ve yere düşecektir. Sonra yukarıya çıkın, düştüğü yerden malları toplayın, hemen yanda öldürmüş olmanız gereken Kolombiyalının speeder’ı var, onu da kullanabilirsiniz geri dönmek için normal botunuzun yerine. Polisler peşinize düşecektir. Paynspray’e uğramayı düşünebilirsiniz. Sonra da çekik gözlü hatunumuzun oraya gidersiniz, biter.

Asuka 4 – Ransom & The Exchange

Oyunun son görevi ve oldukça da uzun. $500,000′a ihtiyacınız var ve de zırha. Yoksa çalışmanız gerekecek (çalışmak deyince, ikinci adanın parkındaki küçük adacığın yanında bir jeep duruyor. Onla sürekli olarak $15000′lar kazanabilirsiniz). Para ve zırhı bulursanız gidip save edebilirsiniz oyunu. Çok iyi olur. Daha sonra Colombiyalıların oraya gidin, cutscene başlayacaktır… Orada silahsız bırakaılacaksınız. Hemen yandaki tabancayı alın, kendinizi koruyun ve öldürün adamları. Oradaki küçük garajda zırh falan var, arkada da havuzun içinde hidden package var. Canınız azaldıysa biraz eğlenip can kazanabilirsiniz. Ya da direkt çıkın ana kapıdan. Sonra da barajın oraya gideceksiniz, adamlara dikkat edin ve mümkünse uzaktan temizleyin.

GTA 3 görevleri makalemizin sonuna geldik. Ayrıca GTA 3 hileleri makalemizi de incelemenizi öneririm. Sorularınızı yorum yaparak bize iletebilirsiniz.

İlgili Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir